ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ-НД: 10.00-19.00

Кошик порожній!

ВЧИМОСЯ ЯК ПОКЛАСТИ ПЛИТКУ НА ПОЛ

ВЧИМОСЯ ЯК ПОКЛАСТИ ПЛИТКУ НА ПОЛ

04.01.2020

Зробити самостійно прекрасна стать за допомогою плитки? Це легко!

Якщо ви хочете влаштувати в кухні, ванній, на терасі красу і чистоту, і при цьому кожні 5 років не міняти зносилося покриття - купіть плитку! Звичайно, перед тим, як покласти плитку на підлогу, потрібно точно вимірювати площу приміщення і розрахувати кількість. При покупці обов'язково враховуйте, що плитка може тріснути при нарізці або укладанні, тому робіть невеликий запас.

Також дуже важливе питання, на який слід звернути увагу, - це якість поверхні, на яку буде укладатися кахель. Вона повинна бути максимально гладкою, без горбів і ям і нахилу. На відстані 1 метр допускається ухил не більше 5 мм. Якщо він більше, вам доведеться спочатку вирівняти підлогу і почекати, поки він висохне. Займатися укладанням кахлю на свежевировнянную поверхню можна не раніше ніж через 30 днів.

Послуги фахівця-будівельника зараз коштують недешево, тому практичніше і дешевше буде зайнятися оформленням статі самостійно.

Процес досить простий, не вимагає особливих навичок, а ваше старання і бажання зробити свій будинок максимально красивим і ошатним заповнить деякий брак досвіду.

Якщо ви не знаєте як класти плитку на підлогу, ми дамо вам кілька рекомендацій і поділимося секретами досвідчених майстрів. Перед тим, як класти плитку, запасіться необхідними інструментами і матеріалами.

Вам знадобиться:

  • клей, підібраний з урахуванням особливостей поверхні, якості облицювального матеріалу і місця використання. Бажано вибирати склади, які після застигання не реагують з водою.
  • затиральна суміш
  • грунтовка
  • електродриль з насадкою для замішування розчину
  • зубчастий шпатель, який відповідає розміру плитки
  • вузький шпатель (шириною 10-12 см), для накладання складу на кельму або зубчастий шпатель
  • плиткорез або невелика болгарка для обрізки плитки
  • «Балеринки», якщо має бути робити круглі отвори, наприклад, під розетки
  • гумовий шпатель, за допомогою якого зручно наносити затірку на шви.

Початківцям укладальника краще і простіше всього укладати кахель методом «шов в шов». Готову поверхню спочатку покрийте рідкої акриловою ґрунтовкою, яка значно поліпшить зчеплення клею з поверхнею. Після висихання - через 30-40 хвилин - можна продовжити процес.

Але як правильно класти плитку на підлогу, щоб він не став «хвилястим», а ряди були рівними і акуратними? Досвідчені майстри радять спочатку розкласти плитку всуху по поверхні підлоги. Подивитися, де потрібно буде зробити вирізи, де проходять труби та інші комунікації і намітити контури розрізів. Якщо плитка буде лежати біля труби, не варто вирізати її строго по контуру, необхідно залишити 10-15 мм зазору, який в наслідок буде заповнений клеєм. Починати розмітку посуху слід саме з таких «проблемних» місць, а далі розкладати по порядку.

Тепер можна акуратно обрізати облицювання за отриманою розмітці і починати обережно класти з того ж кута або місця, з якого починали суху розмітку. Як ми вже згадували, в невеликих приміщеннях це краще робити від труб і ретельно укласти перший ряд. Якщо приміщення велике, укладання починайте з середини, встановивши попередньо плитки-маяки.

Сполучний склад наноситься на невелику площу підлоги і розрівнюється зубчастим шпателем. Невеликі нерівності можна усунути саме в цей момент, накладаючи більше або менше розчину. Потім клей нанесіть на плитку, акуратно укладіть на відповідне місце і постукайте гумовою киянкою зверху, щоб вона сіла щільно, не було випирають кутів. Рівну відстань між елементами облицювання легко витримувати, вставляючи в шви традиційні пластикові «хрестики».

Ширина шва безпосередньо залежить від розміру, плитки - чим більший виріб, тим ширше зазор, однак він не повинен перевищувати 4 мм. Уклавши 3-4 блоку, обов'язково перевірте за допомогою рівня, щоб вони всі були на одній висоті, не було виступаючих кутів. Виявлений дефект легко ліквідувати, поки розчин не схопився. Якщо ви не зробите цього відразу, усунути недолік буде набагато складніше.

На невеликих площах можна класти плитку за один раз, на великих просторах - за кілька прийомів. Відразу ходити по поверхні можна, обов'язково почекайте хоча б добу, щоб вона повністю просохла і не деформувалася під вашим вагою.