ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ-НД: 10.00-19.00

Кошик порожній!

ЯК залити бетоном СТЕЖКИ

ЯК залити бетоном СТЕЖКИ

04.01.2020

При будівництві будинку або проведенні капітального ремонту господарі приділяють особливу увагу покриття підлоги. Хочеться, щоб воно було надійним, довговічним, ідеально гладким. Для вирівнювання поверхні можна скористатися послугами професіоналів, але насправді це зовсім нескладно. Знаючи як залити стяжку, ви можете успішно використовувати цю інформацію і на практиці і самостійно вирівняти поверхню під плитку, паркет або ламінат.

Перед тим як залити бетонну стяжку, необхідно визначитися її видом і провести підготовчі роботи. Перш за все, потрібно прибрати стару стяжку, якщо така була, максимально очистити поверхню підлоги. Якщо основа бетонна, то закрийте шви плитковим клеєм, який забезпечує відмінну гідроізоляцію та швидко сохне.

Найтонша стяжка - 1-3 см - укладається відразу на підставу. При її виготовленні використовується мінімальна кількість піску.

Якщо поверхня нерівна або потрібна додаткова гідроізоляція, знадобиться більший шар розчину або використання розділового шару.

Посилена теплоізоляція або виготовлення теплого підлогу зажадають створення плаваючою стяжки з армировочной сіткою. Товщина заливки в цьому випадку буде не менше 5 см.

Особливої ​​уваги зажадають глибокі вибоїни. Їх перед початком заливки доведеться обробити. Зазвичай для цього використовується суміш розчину з керамзитом, яка заповнити поглиблення. «Латка» при цьому не повинна виступати над рівнем підлоги. Основну заливку потрібно буде провести до того, як «латка» повністю висохне.

Перед тим як залити стяжку підлоги, очистіть поверхню від пилу і бруду, приберіть будівельне сміття, пил і ретельно провітріть приміщення.

Тепер потрібно визначити висоту і рівень заливки. За допомогою рівня (ватерпаса) або лазерного нівеліра проведіть на всіх стінах приміщення горизонтальну лінію і виміряйте відстань від неї до підлоги. Так ви зможете визначити, де шар заливки повинен бути тонше, а де - товщі. Бажано провести лінію над рівнем підлоги, на яку ви зможете рівнятися під час роботи.

Встановіть маяки. Ця робота провидится в кілька етапів:

  • накресліть лінії, на які будете встановлювати маяки;
  • витримуйте відстань між лініями. Воно повинно бути на 15-20 см менше, ніж довжина правила (бажано використовувати правило 1,5 м);
  • дотримуйтесь відстань між лініями і стінами - 5-10 см. Це потрібно, щоб правило могло лягти на маяки і при цьому діставати до стіни;
  • починайте роботу з дальнього кута і просувайтеся до дверей;
  • віддайте перевагу металевим маяках 10 мм і розріжте стандартні шматки на відрізки по 1-1,5 м. так їх буде набагато простіше встановлювати.

Закріплюються маяки за допомогою саморізів, капелюшки яких виставлені на одному рівні, і плиткового клею. Маяк потрібно укласти на клей і щільно притиснути правилом, яке повинно спиратися на саморізи. Коли клей застигне і маяки будуть надійно зафіксовані, можна продовжувати роботу.

Як залити стяжку на підлогу, щоб зчеплення було максимальним, а покриття - міцним і довговічним? Для цього необхідно прогрунтувати поверхню спеціальним складом. Сама заливка проводиться цементним розчином або спеціальною сумішшю, доповненої пластифікаторами. Зазвичай на 1 частину цементу М400 береться 3 частини піску. Перед тим як залити стяжку, можна ввести в суміш спеціальні пластифікатори або армуючі волокна: базальтове або поліпропіленове.

Закладка розчину починається з самого далекого кута по одній лінії між маяками. Потім проводиться заливка другої лінії. Рівень розчину повинен на 1-2 мм підніматися над маяком, оскільки пізніше розчин «натягнеться».

В ході розрівнювання правило слід трохи похитувати - тоді воно буде рухатися легше і краще вирівнювати поверхню. Закінчитися процес заливки стяжки повинен у двері. Вона мала ґрунтовніше висохнути перед тим, як почнуться подальші роботи. У перші 2-3 дні для посилення міцності цемент можна збризкувати водою. Класти плитку або інше покриття можна тільки на повністю висохлу поверхню.