ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ-НД: 10.00-19.00

Кошик порожній!

ЯК заливають ФУНДАМЕНТ ДЛЯ ДОМУ

ЯК заливають ФУНДАМЕНТ ДЛЯ ДОМУ

04.01.2020

Якщо ви вирішили саме побудувати будинок, гараж, літню кухню, то перш за все, слід визначитися з місцем і підготувати фундамент. Саме від його якості і міцності залежить подальша доля будівлі. Тому варто відразу з'ясувати, як заливати фундамент, щоб забезпечити майбутньому будинку міцну основу.

З місцем ви вже визначилися, зробили розмітку і переконалися, що всі лінії рівні. Настав час зайнятися закладкою фундаменту. У переважній більшості випадків перевага віддається стрічковому, рідше використовується фундамент.

Рекомендації як правильно заливати фундамент будуть актуальними незалежно від того, стрічкову або пальових основу ви вирішили використовувати.

Перш за все, потрібно викопати траншею. При цьому враховуйте ряд моментів.

• Обробка стін траншеї.

Їх обов'язково слід зміцнити. Зазвичай для цього використовуються дошки: доступний, дешевий і легкий в роботі матеріал - майбутня опалубка фундаменту. Можна використовувати для неї і інші доступні матеріали.

• Глибина.

Дно ями повинно знаходитися нижче за рівень промерзання грунту на 20-30 см. У результаті глибина буде залежати від якості ґрунту, його щільності. Як правило, вона складає близько 2 м.

• Створення дренажної подушки з піску.

Товщина піщаного шару залежить від обдимання грунту і в кожному випадку визначається окремо. Зробити її самостійно нескладно: засипте рівним шаром пісок на дно траншеї, розрівняйте і полийте водою. Потім пісок потрібно додатково утрамбувати і накрити гідроізоляційним матеріалом.

Перед тим як заливати фундамент для будинку, потрібно подбати про міцність майбутнього фундаменту, а для цього вам знадобиться армована основа. Вона забезпечить цементної суміші додаткову міцність при зведенні стін. Для армування підійдуть металеві прути, встановлені строго вертикально. Відстань між ними повинна становити не більше 40 см. Щоб арматура не змінила положення під час заливки бетоном, її необхідно зміцнити дротом або приварити до додаткового горизонтальному пруту.

Як заливати фундамент бетоном, ви можете вибрати самі. Можна займатися цим вручну, готуючи суміш в портативної бетономішалці. Мінімальна ємність такої конструкції становить 50 л. Встановлювати бетономішалку потрібно поруч з місцем заливки, переносити суміш лопатами, вручну розрівнювати, усувати порожнечі, особливо в місцях зіткнення розчину з арматурою. Це трудомісткий процес.

Якщо за один раз залити весь фундамент не виходить, можна розділити процес на два етапи. Головне, щоб між першою і другою заливкою пройшло не більше 12 годин. Перший шар після закінчення роботи потрібно накрити поліетиленом, а перед новим етапом попередньо змити бетонне молочко. Цей спосіб називають «гарячим швом».

«Холодний шов» припускає укладання другого шару бетону на вже повністю затверділий перший. Проміжний варіант, коли нижній шар схопився, але ще не придбав міцність, не слід допускати ні в якому разі!

Для міцності будівлі буде краще, якщо шарів бетону в фундаменті виявиться не більше двох. Оптимальний варіант - залити розчин за один раз.

Другий спосіб заливки, що гарантує високу швидкість робіт - автозалівка за допомогою бетономішалки. Він, безсумнівно, дорожче, але має ряд переваг:

  • на всю роботу знадобиться один день;
  • знадобиться менше фізичних зусиль;
  • рівномірний розподіл розчину можна забезпечити за допомогою жолобів, а не вручну.

Після того, як вам вдалося повністю залити фундамент будинку, його потрібно накрити водонепроникним матеріалом, наприклад, поліетиленовою плівкою. Перші три дні бетон потрібно зволожувати кожні 3-4 години, потім ще кілька днів його потрібно збризкувати водою 3-4 рази на день. При температурі + 20-25 ° С фундамент можна вважати готовим через 28-30 днів. При більш низьких температурах часу знадобиться більше.

Якщо ви зробите все правильно, то стіни вашого будинку будуть міцно стояти багато років!