
ЯК ВИБРАТИ ЦЕГЛУ
04.01.2020
Ви вирішили побудувати цегельний будинок. Вибрали ділянку. Підготували фундамент. І тепер стало актуальним питання: як вибрати цегла, щоб він і виглядав презентабельно, і тепло добре тримав, не пропускав вологу, не кришився.
Яка цегла вибрати для будівництва та облицювання будівлі залежить від ваших побажань і можливостей. В ідеалі матеріал повинен бути:
- твердим;
- вологонепроникним і звукоізолюючим;
- морозостійким.
Маркування твердості вказує, який тиск витримує матеріал і наскільки він стійкий до фізичних навантажень. Для будинку висотою до 3 поверхів можна використовувати цеглу М100-М125.Прочность можна легко визначити самостійно, навіть не розглядаючи маркування. Для цього потрібно просто вдарити по цеглині молотком. Маломіцний з позначкою М25 розсиплеться на дрібні шматки, среднепрочний (М50-М100) після кількох ударів розколеться на великі шматки. Високоміцні зразки з маркуванням М150-М300 при ударі молотком буде іскрити і давати дрібну крихту на місці удару, але залишаться цілими.
Водонепроникність вироби гарантує, що всередині будинку завжди буде тепло і сухо, на стінах не з'явиться цвіль або грибок.
У питанні визначення морозостійкості вам доведеться покладатися на маркування і сумлінність виробника - самостійно перевірити її неможливо. Позначення F c цифрою від 15 до 100 вказує на рівень стійкості до холоду. Для нашої місцевості буде досить F25-35.
Зазначені характеристики безпосередньо залежать від складу і технології виготовлення цегли. Вони можуть ділитися на групи: керамічні, силікатні і гіперпрессованний.
Важливим параметром при виборі матеріалу є розмір.
- Стандартний: 250х120х65 мм. Дуже добре підходить для кладки стін і облицювання.
- Вузький: 250х60х65 мм. Використовується виключно для облицювання.
- Тонкий: 250х22х65 мм. Практично це плитка, а не цегла. Застосовується для обробки рівних поверхонь.
- Полуторний. Він представлений в двох розмірах: 250х120х88 мм і 250х120х130 мм. Економічний варіант при кладці великих площ, оскільки на нього йде менше розчину і потрібно менше часу.
Перед тим, як вибрати звичайний або облицювальна цегла і придбати необхідну кількість, потрібно звернути увагу на якість партії. Зазвичай дефекти видно неозброєним оком.
Перш за все, зверніть увагу на колір. Якщо серцевина цегли трохи темніше і яскравіше, ніж зовнішня частина, а при ударі він видає дзвінкий звук, - якість висока.
Цеглини, обпалені недостатньо, бояться води і швидко розсипаються. Визначити їх можна по глухому звуку і специфічного гірчичного відтінку стін. Перепалені мають чорну серцевину і ніби роздуті. Однак за запевненнями фахівців, якщо цегла не змінив форму, але дуже темний всередині, це свідчить про його високої міцності.
Самий часто зустрічається дефект - висоли, білясті патьоки, що виникають із-за підвищеного вмісту солей у складі матеріалу. Особливої шкоди вони не приносять, але надають будівлі неакуратний вигляд.
Коли визначитеся, який цегла вибрати для вашого майбутнього будинку, ретельно розрахуйте кількість і ... купите трохи більше. Адже навіть маленька недостача може стати проблемою - цеглини з нової партії можуть мати інший відтінок.