ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ-НД: 10.00-19.00

Кошик порожній!

Інструкція

Інструкція з використання форми для садової доріжки

1. Підготовка фундаменту для садової доріжки.

Для початку необхідно вказати, що для якісної і довговічною доріжки необхідний фундамент. Визначтеся з розміром, шириною доріжки і її напрямком, на цьому просторі для доріжки необхідно зняти шар грунту глибиною в 8-10 сантиметрів. Потрібно особливу увагу звернути на те, що ширина доріжки і ширина форми для створення плит повинна відповідати одна одній. На поверхні, де був прибраний верхній шар грунту, розподіліть рівномірним шаром підготовлений пісок або суміш з піску і щільно утрамбуйте її за допомогою спеціального садового катка або рівного дерев'яного бруска. У разі облаштування не просто доріжки, а невеликого майданчика буде доречним додаткове використання дренажу з дрібного щебеню або з цегляної крихти.

2. Встановлення та заливка форми.

Після попередньої підготовки можна переходити до установки форм і їх заливці. Для більш продуктивної роботи з формами буде корисно обробити їх спеціалізованої мастилом або ж використаним машинним маслом. За допомогою даної обробки Ви без зусиль зможете вилучити з форми виріб, не пошкодивши його. Не забудьте використовувати будівельний рівень для забезпечення ідеального горизонтального положення форми. Заливаючи розчин, зверніть особливу увагу на щільність заливки і наявність пустот, які загрожують міцності готового виробу. Після заповнення форми розчином ретельно розрівняйте його і залиште в нерухомому стані приблизно на 40-60 хвилин. Якщо Ви будете використовувати при роботі паралельно кілька форм, то процес виготовлення буде просуватися значно швидше. При експлуатації другої форми встановіть її на 3-5 міліметрів вище, ніж першу форму, оскільки після заливки вона неодмінно просяде.

3. Приготування розчину.

Переходячи до одного з найбільш важливих процесів з приготування розчину потрібно подбати про наявність такої сировини як пісок і цемент. Дані матеріали будуть використані в пропорції 3 частини піску до 1 частини цементу. Спочатку змішайте сухі складові і залийте їх водою, при цьому проконтролюйте кількість води, оскільки якщо її буде занадто багато, то розчин буде довгозастигаючим. Зверніть увагу, що цемент який Ви використовуєте повинен витримувати тиск 400 кілограм на 1 квадратний сантиметр. Портлендцемент номер М400 ідеально підійде для даної сфери використання. Чим свіжіші будуть використовувані Вами матеріали, тим вдаліше вийдуть вироби. Також можливе використання додаткових сумішей, які допоможуть підвищити якість плит і їх декорування.

До таких добавок відносяться:

 • Барвники для плит. Дані речовини можуть додаватися в суміш в пропорції від 0,2% до 3% по відношенню до цементу. Визначтеся який відтінок Вам необхідний і додайте певну кількість фарбувальної добавки (від 50 г до 3 кг пігменту на 25 кг цементу). Для оптимального результату використовуйте співвідношення 1% фарбувальної добавки і 100% цементу, якщо Вас влаштовує даний відтінок, то однієї упаковки барвника буде досить на 200 кілограм цементу, тобто на покриття площею 15 квадратних метрів. Додавайте барвник під час змішування сухих компонентів суміші. Буде також доречним додавання фарбника одночасно з іншими добавками (фиброволокно, пластифікатор).
 • Пластифікатор (використовується для зміцнення готового виробу). Якщо Вам необхідна дійсно міцна поверхня, то використовуйте 1-3% цієї добавки по відношенню до цементу. Дана речовина вводять в розчин таким чином: змішайте 1 частину пластифікатора і 5 частин води і влийте цю рідину в бетонний розчин. Якщо Ви використовуєте 25 кілограм цементу, то знадобиться 250 грам пластифікатора, 1,25 л води для добавки. Не забудьте ретельно все змішати протягом 2 хвилин. При використанні спеціального будівельного міксера або дриля змішування буде більш ефективним.
 • Армуюче фіброволокно. Така добавка дає можливість зробити плити міцнішими по відношенню до температурних перепадів і великих навантажень. Використовуйте фиброволокно в пропорційному відношенні 0,9 кілограм речовини на 1000 л. При використанні 50 кілограм цементу додають приблизно 30-35 грам фіброволокна.
 • Вологозахисна рідина. Якщо Ви турбуєтеся про вологостійкість виробу, то ця добавка ідеально підійде. При її додаванні водовідштовхувальні властивості збільшаться в 25 разів. Використовуйте таку добавку в співвідношенні 0,1 - 0,2% від маси цементу.

Інструкція по застосуванню форми для бордюру.

Якщо Ви вирішили виготовити бордюр, то використовуйте:

 • форма «бордюр класичний»;
 • розчин;
 • вібростол.

1. Змішайте пісок і цемент в пропорції 1 частина цементу і 3 частини піску. Додаючи в суміш воду, доведіть її до однорідної густої маси.

2. Залийте форми свіжевиготовленною сумішшю. Для зручності використовуйте шпатель і лопатку. Через певні інтервали часу вмикайте вібростіл для ущільнення розчину в формі. Після заповнення форми увімкніть вібростіл на 2-3 хвилини і почекайте, поки з наповненої форми повністю вийде повітря. При відсутності вібростолу, потрясіть форму з розчином, фіксуючи її краї. За допомогою шпателя розрівняйте поверхню розчину, рухаючись до центру, приберіть надлишки суміші з форми.

3. Розчин в формі повинен застигати протягом доби.

Інструкція по застосуванню форми для тротуарної плитки

Для заливки форми розміром 30х30х3 см необхідно використовувати:

 • 4 кг піску;
 • 1 кг цементу (бажано М500);
 • 0,5 л води;
 • 50-70 г фарбувального пігменту;
 • 10-15 мл пластифікатора.

Змішайте цемент, пісок, барвники і ретельно перемішайте всі складові в сухому вигляді. Окремо змішайте воду з пластифікатором і рідину з'єднайте з сумішшю з цементом. Змішуйте розчин до моменту досягнення повної однорідності. Бажано попередньо змастити внутрішню поверхню форми мастилом або машинним маслом. Уважно наповніть наявні форми підготовленим розчином і включіть вібростіл на 2-3 хвилини або ж ретельно потрясіть форму, притримуючи її за краї, і постукайте нею об тверду поверхню. Далі залиште форми до повного застигання на 24 години, періодично обприскуючи поверхню водою. Після завершення висихання акуратно зніміть форму з виробу і приберіть всі залишки суміші для подальшої експлуатації.